Dziecko bezpieczne jak w Seacie

25-10-2020 14:54

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie jest tym, co najważniejsze dla każdego kierowcy-rodzica. Co można zrobić, by zwiększyć jego poziom?

Samochody marki Seat od lat słyną z wysokiego poziomu bezpieczeństwa - tak czynnego, jak i biernego. W zasadzie każdy z produkowanych nowych modeli Seata zdał test Euro NCAP na najbardziej bezpieczne auto Europy. Wszystkie modele zdobywały bowiem po pięć gwiazdek, a to najwyższa z możliwych do zdobycia ocen. Podczas tych testów mierzony jest także między innymi poziom bezpieczeństwa przewożonych samochodem dzieci. By go jak najbardziej zmaksymalizować, salony Seata oferują szereg ciekawych akcesoriów dla najmłodszych pasażerów. Akcesoria tego typu mają zapewnić nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort podróży. Przyjrzymy się, co mają do zaoferowania sprzedawcy w salonach Seata.

Jeśli fotelik to tylko z salonu Seata

Pierwszą i zarazem najważniejszą kategorią są oczywiście foteliki dziecięce. Zaprojektowano je tak, by dawały się w łatwy sposób montować. Wszystkie wyposażono w mocowania ISOFIX. To nowoczesny standard pozwalający na zamocowanie fotelika do metalowych uszu znajdujących się w fotelach Seata przytwierdzonych bezpośrednio do karoserii. Rozwiązanie to gwarantuje wysoki poziom sztywności i solidności montażu. To zdecydowanie najlepszy sposób montowania dziecięcych fotelików. Na rynku dostępne są jeszcze foteliki mocowane do pasów. Te jednak nie gwarantują tak wysokiego poziomu bezpieczeństwa jak te oferowane w salonach Seata.

Kołyska ze stelażem - wygodna i bezpieczna

Nim jednak dziecko usiądzie w foteliku, musi przejść jeszcze przez okres niemowlęcy, kiedy znajduje się w pozycji leżącej. Dla najmłodszych pasażerów salony Seata przygotowały specjalne kołyski. Mocuje się je do wpinanego w mocowania ISOFIX stelaża bazowego. Kołyska daje się z niego łatwo wypinać. Uzyskujemy w ten sposób nosidełko, w którym malca przetransportujemy do domu. To bardzo wygodne,a przy tym bardzo bezpieczne rozwiązanie do przewozu niemowląt.

Mata jak organizer

W salonie Seata znajdziemy jednak o wiele więcej akcesoriów, które wpłyną na wygodę oraz bezpieczeństwo podróży. Nie od dziś wiadomo, że wielu rodziców, których pociechy maja problem z zaśnięciem, wozi je samochodem. W tej sytuacji świetnie sprawdzi się poduszka na pas. Dzięki niej głowa dziecka, które postanowiło uciąć sobie podczas jazdy drzemkę, będzie bezpiecznie spoczywać na poręcznej i estetycznej poduszce.

Innym ciekawym rozwiązaniem mającym wpływ na porządek w samochodzie, jak i bezpieczeństwo jazdy, jest mata mocowana pod fotelikiem. Zabezpiecza ona samochodowe obicia foteli przed zabrudzeniem, oferując dodatkowe kieszenie na należące do dziecka kredki, książeczki czy butelki z napojami. Odtąd zabawki i inne dziecięce akcesoria nie będą się walały po podłodze, a w razie gwałtownego hamowania - nie będą się przemieszczały w niekontrolowany sposób.

Równie przydatny może być także organizer na fotel. Co to takiego? To bardzo praktyczna mata zaopatrzona w wiele kieszeni o różnych rozmiarach. Wiesza się ją np. na fotelu kierowcy. Dzięki temu mały pasażer na tylnej kanapie dostaje prawdziwy skarb. Kieszenie wykonane z wysokiej jakości materiału pomieszczą nie tylko kredki, ale i smartfona, książki i zeszyty. Mata przypomina ogromny samochodowy piórnik na akcesoria niezbędne dla komfortu podróży Twojego dziecka.

Lusterko - by kierowca był spokojny.

Bezpieczeństwo w samochodzie w największym chyba stopniu zależy od skupienia kierowcy. Spokojny o to, co robi dziecko na tylnej kanapie, może prowadzić samochód bez rozpraszania uwagi. By mieć ten komfort, warto wybrać się do salonu Seata i zaopatrzyć się w dodatkowe lusterko wsteczne. Dzięki niemu kierowca będzie mógł wyraźnie obserwować wszystko, co dzieje się w drugim rzędzie foteli. Lusterko jest bardzo łatwe do zamocowania. Wyposażono je bowiem w silnie przylegającą do przedniej szyby przyssawkę.

By bliżej poznać ofertę akcesoriów mających wpływ na bezpieczeństwo dzieci w podróży, warto zapytać doradcę w jednym z salonów Seata. Oferowane przez firmę akcesoria posiadają wszelkie wymagane w Unii Europejskiej atesty. Są przy tym estetyczne oraz wyjątkowo trwałe.