Napęd 4x4 – dlaczego warto? Najciekawsi przedstawiciele od SEAT-a

16-08-2020 11:26

Napęd na cztery koła to przede wszystkim synonim przygody i nieograniczonych możliwości. Jednak czy jest to rozwiązanie zarezerwowane wyłącznie dla miłośników jazdy po bezdrożach? Niekoniecznie! Sprawdź, jakie zalety ma napęd 4x4, a być może chętnie się na niego zdecydujesz. Zapoznaj się również z modelami SEAT-a o terenowych możliwościach!

Napęd na cztery koła – zalety. Kiedy warto się zdecydować na 4x4?

Napęd 4x4 to rozwiązanie nie tylko dla kierowców żądnych przygód. W rzeczywistości przydaje się on w wielu codziennych sytuacjach. Przede wszystkim zapewni bardzo dobrą przyczepność do podłoża, nawet w trudnych warunkach. Dlatego okazuje się niezastąpiony na przykład, gdy:

*pokonujesz strome wzniesienia,

*zjeżdżasz z góry z niewielką prędkością, a jednocześnie ciągniesz za sobą ładunek,

*utkniesz w śniegu, błocie czy piasku,

*potrzebujesz dodatkowej mocy lub momentu obrotowego.

Napęd na 4 koła może się niesamowicie przydać podczas wakacyjnych wyjazdów i wypraw – chociażby na plażę czy na grzyby. Ułatwia pokonywanie nierównych nawierzchni, o które nietrudno poza wielkim miastem. Sprawdzi się również podczas niebezpiecznych sytuacji, zapewniając Ci większą pewność i bezpieczeństwo.

SEAT Tarraco – rodzinny SUV 4x4

Skoro mowa o wakacyjnych wyprawach, od razu pojawia się skojarzenie z rodziną. To dlatego stworzony z myślą o niej SEAT Tarraco jest wyposażony w napęd 4x4. To 7-osobowy SUV na 18-calowych kołach, który poradzi sobie niemal wszędzie. Jednocześnie jest to niezwykle komfortowe, przyjazne, przestronne auto, w którym bez problemu zmieści się cała rodzina. Rozmaite nowoczesne udogodnienia sprawiają ponadto, że jazda jest bardzo przyjemna – zarówno dla kierowcy wspieranego przez wiele przydatnych systemów, jak i dla pasażera. Zaawansowane systemy dbają też o bezpieczeństwo, które jest traktowane priorytetowo.

Nowy SEAT Tarraco sprawdza się zarówno w mieście, jak i poza nim – to dlatego stanowi tak dobry wybór dla rodziny. Ma niezwykle dynamiczną, atrakcyjną sylwetkę i sportowe zacięcie, dzięki czemu przełamuje stereotyp nudnego auta rodzinnego. Jest dopracowany w każdym detalu – zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Siedem składanych siedzeń to wiele możliwości podróżowania, szczególnie z napędem 44, który poradzi sobie w każdej sytuacji!

SEAT Ateca – bezpieczny SUV po liftingu

SEAT Ateca był pierwszym SUV-em w ofercie hiszpańskiej marki. Stylowy, bezpieczny i łączący wszystkie najlepsze cechy samochodu tego segmentu szybko zdobył sobie uznanie. W 2020 roku przyszedł czas na jego odświeżenie. Nowy SEAT Ateca po liftingu jest jeszcze ciekawszy, a ponadto unowocześniony zgodnie z oczekiwaniami współczesnych kierowców. Występuje w kilku wersjach napędów, w tym 4Drive – czyli tej czterokołowej. Już z zewnątrz prezentuje się znacznie ciekawiej i bardziej sportowo. A to jedynie początek!

Nowy SEAT Ateca jest dynamiczny i wszechstronny – oczywiście między innymi za sprawą napędu 4x4. Świetnie sprawdzi się na polnej drodze, w błocie, ale również na oblodzonym asfalcie, zawsze zapewniając Ci komfort i bezpieczeństwo. Wyposażono go w wiele systemów wspomagających kierowcę, które przydadzą się zarówno w mieście, jak i poza nim. Różne profile jazdy umożliwiają dostosowanie pracy silnika do aktualnych potrzeb. Asystenci podjazdu i zjazdu ułatwiają pokonywanie wzniesień. Wszystko to odpowiada za przyjemność z jazdy niezależnie od warunków, a jednocześnie pozwala czuć się pewnie. SEAT Ateca w wersji 4x4 ma szansę przypaść do gustu naprawdę wielu osobom! Zajrzyj do najbliższego dealera, by przekonać się o jego możliwościach.

4x4 – czy warto?

Jak nietrudno zauważyć, samochody z napędem 4x4 mają naprawdę sporo zalet. W modelach SEAT-a możesz liczyć również na wiele dodatkowych udogodnień, które sprawiają, że jazda jest znacznie przyjemniejsza – niezależnie od warunków. O tym, czy napęd na cztery koła jest dla Ciebie, musisz zdecydować sam. Naszym zdaniem z pewnością warto zwrócić uwagę na to rozwiązanie, chociażby ze względu na bezpieczeństwo, które oferuje.